11/07/2017Tagi: Tatry WysokieDolina Rybiego PotokuŻabi KapucynWspinanie górskie lato

Czech-Ustupski, Żabi Kapucyn

Wycena: V-   Wycena uzupełniająca: oryg. IV+   Długość [m]: 160 m.   Wyciągi: 4   Czas [h]: 2 h   Wystawa: W   Ocena: 8/10   Komentarz:    

Wykorzystując dwa wolne dni wybieramy się z Krzyśkiem na Tabor pod Morskim Okiem z zamiarem podziałania w okolicy. Po przyjeździe kierujemy się pod Żabiego Kapucyna z zamiarem zrobienia Drogi Wilczkowskiego, a przy dobrych wiatrach i czegoś jeszcze.

Niestety na podejściu pod Czarny Staw dopada nas burza z dość konkretną zlewą, więc kilka godzin mija nam na oczekiwaniu pod ścianą i osuszaniu jej wzrokiem ;) Gdy po 14-tej nadal większość dróg jest mokra, decydujemy się przejść coś łatwiejszego – najpopularniejszą chyba drogę na ścianie autorstwa Czecha i Ustupskiego. Mimo niewygórowanych, głównie czwórkowych trudności (można wybierać warianty za V a i nawet za VI) droga jest bardzo ładna i prowadzi litą skałą, dlatego też wspinanie jest przyjemne. Gorzej jest z powrotem pod ścianę bo z niewiadomych przyczyn w samym jej środku brakuje stanowiska zjazdowego, stąd też do zastanych spitów dokładamy taśmę i mailona.

Ściana mimo iż niewysoka i trudno dostępna jest warta uwagi bo znajdziemy na niej sporo ciekawych dróg z ładnie prezentującymi się płytami oraz zacięciami.