04/10/2015Tagi: Tatry WysokieDolina GąsienicowaZadni KościelecKościelecWspinanie górskie lato

Surdel (1), Zadni Kościelec i Grań Kościelców (2)

Wycena 1: V   Długość 1 [m]: 70   Wyciągi 1: 3   Czas 1 [h]: 1   Wystawa 1: W   Ocena 1: 6/10   Komentarz 1:    
Wycena 2: III   Długość 2 [m]: 0   Wyciągi 2: 0   Czas 2 [h]: 3 h   Wystawa 2: S   Ocena 2: 8/10   Komentarz 2: grań   

W sobotę nocujemy w Murowańcu po wspinaniu na Zamarłej. Następnego dnia rano ogarniamy sprzęt, umawiamy się ze znajomymi na spotkanie na Mylnej Przełęczy, gdzie rozpoczyna się Grań Kościelców, po czym ruszamy z Krzyśkiem pod Zadni Kościelec by rozprawić się jeszcze z Drogą Surdela. Po dość sporym opóźnieniu (kłopoty ze sprzętem :/) rozpoczynamy w końcu wspinanie, do zespołu udało się załapać również Ani, która zdążyła dotrzeć do nas z pozostałymi znajomymi :)

Droga jest krótka, 2-wyciągowa, ale warta zrobienia chociażby ze względu na nietypowy początek, gdyż trudności zaczynają się od samej ziemi :)

Po przejściu Surdela udajemy się już razem z Arkiem i Jurkiem na Mylną, dzielimy się na 2 zespoły i ruszamy na jedną z najstarszych i najbardziej obleganych dróg w Tatrach, zwaną również Granią Praojców. Idę w trójce z Anią i Krzyśkiem, przy czym postanawiamy dać się koleżance powspinać i ulegamy jej naleganiom by całość grani szła jako pierwsza. Dzięki temu mamy więcej czasu na podziwianie krajobrazów i wynajdowanie miejsc do schowania się przed mocnym i zimnym wiatrem, który towarzyszy nam całą drogę :)