25/07/2015Tagi: Tatry WysokieDolina Rybiego PotokuMnichWspinanie górskie lato

Międzymiastowa (1) i Zemsta Wacława (2), Mnich

Wycena 1: VI+   Długość 1 [m]: 110 m.   Wyciągi 1: 3   Czas 1 [h]: 2 h   Wystawa 1: NE   Ocena 1: 9/10   Komentarz 1:    
Wycena 2: VII-   Wycena uzupełniająca 2: VI+/VII-   Długość 2 [m]: 90 m.   Wyciągi 2: 3   Czas 2 [h]: 2 h   Wystawa 2: NW   Ocena 2: 7/10   Komentarz 2:    

Drogi zrobione podczas Obozu KW BB na Polanie Szałasiska. Na campie spędziliśmy cały weekend ale niestety pogoda dopisała tylko w sobotę więc w niedzielę pozostała turystyka i lizanie ran po przygodach z dnia poprzedniego. Na pierwszy ogień poszła długo planowana przez nas Międzymiastowa. Niestety rysa na pierwszym wyciągu okazała się niegościnna i skończyło się na kontuzji. Mimo bólu udało się jednak dokończyć drogę i zrobić jeszcze jedną 😊.

Opis Międzymiastowej i schemat z Mastertopo w innej relacji - TUTAJ.

Po mega-klasyku postanowiliśmy zmierzyć się dodatkowo z tarciowym wspinaniem na płytach ściany północno-zachodniej. I mimo, że Zemsta Wacława jest obita, zapewniła nam niesamowite wrażenia, głównie dzięki swojej estetyce i trzymających trudnościach. Piękne wspinanie płytowe - wyzwanie dla nieobytych z takimi formacjami, mimo sportowego charakteru. Największą trudność odczuliśmy na drugim wyciągu, teoretycznie niżej wycenionym niż ostatni. Miejscami bardzo czujnie więc tym bardziej cieszy, że udało się całość zrobić "czysto".