04/07/2015Tagi: Tatry WysokieDolina GąsienicowaKościelecWspinanie górskie lato

Byczkowski (1) i Lobby Instruktorskie (wycof) (2), Kościelec

Wycena 1: V+   Długość 1 [m]: 150 m.   Wyciągi 1: 6   Czas 1 [h]: 3 h   Wystawa 1: W   Ocena 1: 7/10   Komentarz 1:    
Wycena 2: VII-   Długość 2 [m]: 130 m.   Wyciągi 2: 4   Czas 2 [h]: 0   Wystawa 2: W   Ocena 2: 0   Komentarz 2:    

W końcu nadszedł słoneczny weekend w Tatrach więc tatrzańskie ściany zostały oblezione przez spragnionych wrażeń wspinaczy :) Ponieważ jesteśmy w trójkę i nie mamy ochoty na kilkugodzinne podejście w upale, wybieramy w miarę „pewne” drogi na nieodległym Kościelcu. Na pierwszy rzut idzie znana droga Byczkowskiego, która okazuje się całkiem atrakcyjna i to nie tylko z powodu „psychicznej” załupy na przedostatnim wyciągu :)

Jedyny niesmak jest taki, że straciliśmy sporo czasu czekając na stanowiskach aż zespół przed nami, nie napiszę z kogo się składający ;), upora się z kolejnymi wyciągami.

Po zrobieniu Byczkowskiego i zjeździe pod ścianę wchodzimy w drogę obok – w większości (poza drugim wyciągiem) obite Lobby Instruktorskie. Pierwszy i trzeci wyciąg dają dużo frajdy z „estetycznego” wspinania, drugi trochę straszy, a na czwarty niestety brakło spręża – jego resztki zniknęły podczas oglądania strasznych męk zespołów będącymi przed nami (które skutecznie zakorkowały dalszą drogę na dłuższy czas).