18/12/2016Tagi: Tatry WysokieDolina GąsienicowaPośredni GranatWspinanie górskie zima

Żebro Rzepeckich, Pośredni Granat

Wycena: 4+   Długość [m]: 200 m.   Wyciągi: 6   Czas [h]: 3 h   Wystawa: W   Ocena: 6/10   Komentarz:    

Trzy miesiące bez wizyty w Tatrach to zdecydowanie za długo! Niestety z powodu kiepskiej pogody jesień była spisana na straty i sezon letni skończył się w tym roku bardzo szybko. Dlatego też mimo niezbyt zachęcających opinii o warunkach postanowiliśmy rozpocząć sezon zimowy. Na początku trzeba się rozruszać, nasz cel nie może być więc za trudny – pada na Halę i Żebro Rzepeckich. Mamy jechać w czwórkę, nie udaje się, i jak to przeważnie bywa działamy w mocno sprawdzonej trójce :)

Warunki faktycznie okazują się słabe, śnieg nie trzyma, płyty są gołe, a trawy słabe. Na dodatek jest zimno, wilgotno i pochmurno. Mimo wszystko tęskniło się za takim klimatem ;)

Na drodze schodzi nam dłużej niż przewidywaliśmy, mimo iż zamiast 6 wyciągów kończymy drogę w 4. Po dwóch bardziej wymagających, wspinaczkowych, okazuje się bowiem, że trzeba spędzić sporo czasu by pokonać łatwiejszy (teoretycznie) teren, który w zastanych warunkach jest dość nieprzyjemny. Na deser, po przewspinaniu żebra, serwujemy sobie kopanie się w śniegu po pas by wydostać się do szlaku – mimo deficytu śniegu prawie wszędzie dookoła, rynny i inne dziury są go pełne i czekają na chętnych do wciągnięcia :)

Mimo iż droga krótka, trudności niewiele, a czasu i marznięcia sporo, wracamy do domów zadowoleni z rozpoczęcia sezonu zimowego w Tatrach i snujemy plany na kolejne akcje.