Łomnica

02/10/2011Tagi: Tatry WysokieDolina ŁomnickaTurystyka górska

Dzień wcześniej zaliczam nieplanowany powrót z Tatr (miała być Orla Perć ale Bartkowi rozpadło się obuwie), w niedzielę mogę więc dołączyć do Adama, Marka i Ryśka, którzy planują wejście na drugi najwyższy szczyt Tatr - Łomnicę. Do Skalnatego Plesa dostajemy się kolejką, Marek jedzie dalej, a my ruszamy na Przełęcz Łomnicką na nogach. Niestety zamiast iść ścieżką lub obok, wybieramy wariant "prostujący" i fundujemy sobie niepotrzebne trudności. Z przełęczy idzie już jednak łatwiej i bardzo zadowoleni możemy wypić piwo na szczytowym tarasie widokowym.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Pięciu Stawów Polskich

01/10/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Pięciu Stawów PolskichTurystyka górska

Razem z Bartkiem jedziemy w piątek wieczorem do Palenicy i podchodzimy do Schroniska przy Pięciu Stawach. Planujemy przejść całą Orlą Perć i pewno tak by się stało bo siły, ochota oraz pogoda dopisały. No ale na wysokości zadania nie stanęły buty Bartka, które rozpadły się jeden po drugim już po dojściu do schroniska. Poranna reanimacja obuwia nie przyniosła skutków dlatego też musieliśmy zaliczyć smutny odwrót. Cóż, na Orlą na pewno wrócimy, a że wrócę wypoczęty do domu, kolejnego dnia będe mógł jechać z Adamem, Ryśkiem i Markiem na Łomnicę :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Lodowy Szczyt

19/09/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Małej Zimnej WodyTurystyka górska

Mój pierwszy wysoki tatrzański szczyt zdobyty "off-road" :) Adam z Ryśkiem od jakiegoś czasu namawiają mnie na wspólne wyjazdy w Tatry Wysokie, powstaje więc koncepcja zdobycia Wielkiej Korony Tatry, czyli 14 najwyższych (mierzących ponad 8000 stóp) szczytów całego masywu. Zaczynamy od jednej z najładniejszych gór - trzeciego co do wysokości Lodowego. Podchodzimy do Chaty Teryho, stąd na Przełęcz Lodową i dalej trawersując pod granią wchodzimy na wierzchołek. Początkowo czuję się trochę nieswojo poza szlakiem ale definitywnie wkręcam się w temat :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Świnica

03/09/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Pięciu Stawów PolskichTurystyka górska

W dzień po zdobyciu Rysów wychodzimy ze starego schroniska przy Moku do Doliny Pięciu Stawów (przez Świstówkę). Szybka przerwa na szarlotkę i ruszamy przez Zawrat na Świnicę. Zmęczeni ale i zadowoleni wracamy do Piątki, a następnie do Palenicy, gdzie zostawiliśmy samochód.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Rysy

02/09/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Rybiego PotokuTurystyka górska

Kolejny weekend spędzony z Ulą w Tatrach. Tym razem postanawiamy wejść na dwa "obowiązkowe" dla szanującego się turysty tatrzańskiego szczyty - Rysy oraz Świnicę. Zaczynamy od najwyższego szczytu Polski - pogoda jest piękna, a na szlaku jak zwykle tłumy. Po powrocie nad Morskie Oko udajemy się na nocleg w Starym Schronisku by kolejnego dnia przejść do Doliny Pięciu Stawów.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Czerwona Ławka

14/08/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Małej Zimnej WodyTurystyka górska

Weekend w Tatrach Słowackich. Pierwszego dnia niespiesznie podchodzimy do Chaty Teryho, po drodze zaliczając kilka porządnych zlew :) Następnego dnia wychodzimy na Czerwoną Ławkę (słow. Priečne sedlo) i schodzimy do Doliny Staroleśnej.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Rotenkogel

21/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Wyjeżdżając z Alp na Chorwację, niejako po drodze, wchodzimy na jeszcze jeden szczyt - leżący w masywie Granatspitzgruppe Rotenkogel (2762 metrów). Właściwie to wychodzimy częściowo bo do pokonania na nogach mamy tylko ostatni odcinek trasy prowadzący malowniczą granią - z Kals wyjeżdżamy kolejką pod Gorner, z którego na Rotenkogel idzie się około godziny. Dzięki temu "bonusowi" łapiemy jeszcze trochę wysokogórskiego powietrza oraz mamy piękny widok na Grossglockner.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Johannishütte pod Großvenedigerem

20/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Piątego dnia pobytu w Virgental zamiarzamy wejść na najwyższy szczyt całego masywu Venediger - Großvenediger. Niestety już po wyruszeniu wiemy, że się nie uda - zaczyna bardzo mocno lać i nie zapowiada się by przestało. Docieramy do schroniska Johannishütte (2121 m.) i dajemy sobie spokój - jesteśmy kompletnie przemoczeni. Jemy zupę, suszymy się i wracamy do samochodu. Może kiedyś jeszcze wrócimy - jutro trzeba opuścić Alpy więc góra musi poczekać.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Seespitze

19/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Kolejnego dnia pobytu w Alpach wybieramy się do doliny obok - Defereggental by zdobyć górujący nad nią Seespitze (3021 metrów). Pogoda w końcu dopisuje - co prawda jest chłodno i momentami pochmurno ale nie pada. Dlatego też dzień jest bardzo udany a widoki bajeczne. Samo wejście na szczyt nie przedstawia prawie żadnych trudności - jedynie ostatni odcinek granią jest dość eksponowany.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Clarahütte pod Rötspitze

18/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Ambitniejsze plany hamuje nam pogoda, dlatego też wybieramy przyjemną wycieczkę wgłąb Umbaltal - malowniczą trasą prowadzącą do schroniska Clarahütte. Stąd możemy podziwiać piękny szczyt na który chcieliśmy się wybrać - Rötspitze.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Lasörling

17/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Drugiego dnia pobytu od razu wybieramy się na najwyższy szczyt w okolicy, mierzący 3098 metrów Lasörling. Niestety pogoda psuje się na ostatnim odcinku jaki mamy do pokonania - ze schroniska na pik. Mimo tego nie rezygnujemy i trochę błądząc w chmurach docieramy na wierzchołek. Liczyliśmy na piękny widok na całą dolinę Virgen i nasz apartament w dole (z którego balkonu Lasörling widzimy), a mieliśmy klimat jak z horroru :) Bywa i tak - ważne, że cały dzień spędziliśmy wysoko w górach, a na dodatek zdobyliśmy ładną górę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Alpy Virgental - prolog

16/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Razem z Ulą spędzamy kilka dni w malowniczej Dolinie Virgental. W tym miejscu kilka zdjęć z dni "restowych", wyjścia w góry w osobnych wpisach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Pieniny

25/06/2011Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Weekend w Pieninach. Pierwszego dnia jeździmy po okolicy na rowerach, drugiego wchodzimy na Trzy Korony i Sokolicę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Ornak

12/06/2011Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Po męczącym poprzednim dniu i jeszcze bardziej męczącej nocy ;) decydujemy się okroić plan przejścia dalszej części grani i wchodzimy na Ornak.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Granią Tatr Zachodnich

11/06/2011Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Fotki z przejścia odcinka grani Tatr Zachodnich od Grzesia do Siwej Przełęczy. W planach mieliśmy jeszcze zahaczenie o Bystrą ale brakło czasu, a mocny wiatr cały dzień dawał nam się we znaki. Mimo tego byliśmy bardzo zadowoleni, udało się wejść na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Łopatę, Jarząbczy, Kończysty i Starorobociański. Dziewczyny na zejściu pod wieczór miały już dość i zasnęły od razu po dotarciu do schroniska. My z Bartkiem mieliśmy jeszcze zapas sił więc balowaliśmy do rana - ciężko było zebrać się następnego dnia w kolejną trasę ;)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Maly Rozsutec

14/05/2011Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - SłowacjaTurystyka górska

Zdjęcia z wycieczki na Mały Rozsutec w Małej Fatrze. Po drodze przechodzimy malowniczy kanion "Diery".

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Gastein i Maltatal Kölnbreinspeicher

05/04/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Zdjęcia z wyjazd na narty do Gastein. Przy okazji zwiedzamy okolicę oraz wybieramy się na trekking zamkniętą drogą widokową Malta Hochalmstrasse - otwieramy zamknięte tunele, przedzieramy się przez zaspy i docieramy do Zapory Kölnbrein Speicher.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Pięciu Stawów Polskich

20/02/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Pięciu Stawów PolskichTurystyka górska

Kilka zdjęć z dwóch dni spędzonych w Dolinie Pięciu Stawów (nocleg w schronisku). Plany były ambitne ale nawaliło tyle śniegu, że ciężko było wyjść chociażby na Zawrat. Dlatego skończyło się na spacerowaniu po okolicy i zjeździe na tyłku z progu :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Karkonosze

08/10/2010Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzydniowy pobyt w Karkonoszach. Bazę "zakładamy" w Karpaczu, skąd każdego dnia ruszamy w góry. Pierwszego dnia wychodzimy na Ścieżkę, drugiego idziemy granią do Przełęczy Karkonoskiej, a trzeciego zaliczamy Czeskie i Śląskie Kamienie, Kotły Szrenickie i samą Szrenicę (schodzimy do Szklarskiej Poręby).

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Kaunergrathütte

02/09/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Ostatni dzień pobytu w Alpach - wybieramy się na długi trekking do położonego w głębi doliny schroniska Kaunergrathütte (2817 metrów). Poprzedniego dnia Słońce dało nam ostro popalić, musimy więc zakrywać twarze niczym Arabowie :) Trasa jest piękna i dzika, na dodatek można spotkać lamy, które najpierw nie dają przejść a potem śledzą każdy krok i odprowadzają do schroniska ;) Kaunergrathütte to najwyżej położone schronisko w Pitztal, na dodatek tuż nad nim góruje Watzespitze - najwyższy szczyt Grupy Kaunergrat (3533 metry).

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Riffllsee

01/09/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

W nocy mocno sypnęło, musimy więc odłożyć ambitne plany na bok i poszukać celu w zasięgu. Decydujemy się wyjechać kolejką do Rifflsee i stamtąd górami przejść do malowniczo położonego schroniska Taschachhaus. Niestety nie jest to dobra decyzja - jesteśmy po złej stronie rzeki, schodzimy więc stromymi zboczami by ją przekroczyć. No ale wraz ze wzrostem temperatury poziom wody znacznie się podnosi i w pewnym momencie zostajemy uwięzieni w jednej z zatok - rzeki nie przekroczymy, musimy więc wspinać się po kosówkach z powrotem na naszą ścieżkę. Sponiewierani i spaleni odbijającym od śniegu Słońcem musimy zejść z powrotem do naszej miejscowości.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Kaunertal Gletscherstrasse

30/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Prognozy pogody nie są optymistyczne, dlatego też decydujemy się pozwiedzać okolicę. Zaczynamy od wąwozu Zammer Lochputz, a następnie wyjeżdżamy widokową drogą Kaunertal Gletscherstrasse na wysokość 2750 metrów i zaliczamy trekking po okolicy.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Karleskopf

29/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Na przywitanie z  Pitztal wybieramy się pod lodowiec wieńczący dolinę i zdobywamy mierzący 2902 metrów Karleskopf. Mieliśmy jeszcze iść na Karleskogel (3107 m.) ale nie starczyło czasu. Po drodze odwiedzamy schronisko Braunschweiger Hütte. Piękne widoki towarzyszą nam cały dzień, wzrok przyciąga szczególnie majestatyczny Wildspitze, na który bardzo chciałem się wybrać w któryś z kolejnych dni - niestety załamanie pogody pokrzyżowało te plany.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Alpy Pitztal - prolog

28/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Kilka dni spędzone w Alpach Austriackich - tym razem naszą bazą wypadową jest Dolina Pitztal. Niestety pogoda dopisała tylko w 2 dni więc nie za dużo udało się podziałać, nadrobiliśmy za to zwiedzaniem. W tym miejscu kilka zdjęć "niesklasyfikowanych", relacje z wyjśc w góry w osobnych wpisach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Bieszczady

29/07/2010Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzydniowy wyjazd w Bieszczady. Wynajmujemy pokój w Ustrzykach Górnych, skąd pierwszego dnia wychodzimy na Tarnicę i Halicz, po czym schodzimy przez Wołosate. Drugiego dnia pokonujemy Połoninę Caryńską i Wetlińską, po czym wracamy do Ustrzyk busem. Trzeciego dnia pływamy kajakiem po Jeziorze Solińskim :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Kościeliska

22/05/2010Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Zdjęcia z dwudniowego pobytu w Tatrach Zachodnich. Pierwszego dnia wychodzimy tylko na Przełęcz Iwaniacką bo łapie nas konkretna burza z gradem. Nocujemy w schronisku na Hali Ornak, a drugiego dnia przechodzimy Wąwóz Kraków, odwiedzamy Jaskinie Raptawicką oraz Mylną i odpoczywamy na Polanie na Stołach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Obertauern

28/03/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Kilkanaście zdjęć z pobytu w Obertauern - narty, trekking i zwiedzanie okolicy.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Hala Boracza

26/12/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Świąteczny spacer na Halę Boraczą - jak widać klimaty bardziej jesienne niż zimowe :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Chochołowska

11/10/2009Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Dwa dni spędzone w Dolinie Chochołowskiej. Niestety plany pokrzyżowała nam pogoda - pierwszego dnia weszliśmy na Grzesia w deszczu, a w dzień drugi pozostał odwrót na parking bo w nocy spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu...

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Romanka

04/10/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzy fotki z wyjścia na Romankę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...
|<  <<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >