Clarahütte pod Rötspitze

18/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Ambitniejsze plany hamuje nam pogoda, dlatego też wybieramy przyjemną wycieczkę wgłąb Umbaltal - malowniczą trasą prowadzącą do schroniska Clarahütte. Stąd możemy podziwiać piękny szczyt na który chcieliśmy się wybrać - Rötspitze.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Lasörling

17/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaLasörlingTurystyka górska

Drugiego dnia pobytu od razu wybieramy się na najwyższy szczyt w okolicy, mierzący 3098 metrów Lasörling. Niestety pogoda psuje się na ostatnim odcinku jaki mamy do pokonania - ze schroniska na pik. Mimo tego nie rezygnujemy i trochę błądząc w chmurach docieramy na wierzchołek. Liczyliśmy na piękny widok na całą dolinę Virgen i nasz apartament w dole (z którego balkonu Lasörling widzimy), a mieliśmy klimat jak z horroru :) Bywa i tak - ważne, że cały dzień spędziliśmy wysoko w górach, a na dodatek zdobyliśmy ładną górę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Alpy Virgental - prolog

16/07/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Razem z Ulą spędzamy kilka dni w malowniczej Dolinie Virgental. W tym miejscu kilka zdjęć z dni "restowych", wyjścia w góry w osobnych wpisach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Pieniny

25/06/2011Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Weekend w Pieninach. Pierwszego dnia jeździmy po okolicy na rowerach, drugiego wchodzimy na Trzy Korony i Sokolicę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Ornak

12/06/2011Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieOrnakTurystyka górska

Po męczącym poprzednim dniu i jeszcze bardziej męczącej nocy ;) decydujemy się okroić plan przejścia dalszej części grani i wchodzimy na Ornak.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Granią Tatr Zachodnich

11/06/2011Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Fotki z przejścia odcinka grani Tatr Zachodnich od Grzesia do Siwej Przełęczy. W planach mieliśmy jeszcze zahaczenie o Bystrą ale brakło czasu, a mocny wiatr cały dzień dawał nam się we znaki. Mimo tego byliśmy bardzo zadowoleni, udało się wejść na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Łopatę, Jarząbczy, Kończysty i Starorobociański. Dziewczyny na zejściu pod wieczór miały już dość i zasnęły od razu po dotarciu do schroniska. My z Bartkiem mieliśmy jeszcze zapas sił więc balowaliśmy do rana - ciężko było zebrać się następnego dnia w kolejną trasę ;)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Maly Rozsutec

14/05/2011Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - SłowacjaTurystyka górska

Zdjęcia z wycieczki na Mały Rozsutec w Małej Fatrze. Po drodze przechodzimy malowniczy kanion "Diery".

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Gastein i Maltatal Kölnbreinspeicher

05/04/2011Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Zdjęcia z wyjazd na narty do Gastein. Przy okazji zwiedzamy okolicę oraz wybieramy się na trekking zamkniętą drogą widokową Malta Hochalmstrasse - otwieramy zamknięte tunele, przedzieramy się przez zaspy i docieramy do Zapory Kölnbrein Speicher.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Pięciu Stawów Polskich

20/02/2011Tagi: Tatry WysokieDolina Pięciu Stawów PolskichTurystyka górska

Kilka zdjęć z dwóch dni spędzonych w Dolinie Pięciu Stawów (nocleg w schronisku). Plany były ambitne ale nawaliło tyle śniegu, że ciężko było wyjść chociażby na Zawrat. Dlatego skończyło się na spacerowaniu po okolicy i zjeździe na tyłku z progu :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Karkonosze

08/10/2010Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzydniowy pobyt w Karkonoszach. Bazę "zakładamy" w Karpaczu, skąd każdego dnia ruszamy w góry. Pierwszego dnia wychodzimy na Ścieżkę, drugiego idziemy granią do Przełęczy Karkonoskiej, a trzeciego zaliczamy Czeskie i Śląskie Kamienie, Kotły Szrenickie i samą Szrenicę (schodzimy do Szklarskiej Poręby).

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Kaunergrathütte

02/09/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Ostatni dzień pobytu w Alpach - wybieramy się na długi trekking do położonego w głębi doliny schroniska Kaunergrathütte (2817 metrów). Poprzedniego dnia Słońce dało nam ostro popalić, musimy więc zakrywać twarze niczym Arabowie :) Trasa jest piękna i dzika, na dodatek można spotkać lamy, które najpierw nie dają przejść a potem śledzą każdy krok i odprowadzają do schroniska ;) Kaunergrathütte to najwyżej położone schronisko w Pitztal, na dodatek tuż nad nim góruje Watzespitze - najwyższy szczyt Grupy Kaunergrat (3533 metry).

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Riffllsee

01/09/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

W nocy mocno sypnęło, musimy więc odłożyć ambitne plany na bok i poszukać celu w zasięgu. Decydujemy się wyjechać kolejką do Rifflsee i stamtąd górami przejść do malowniczo położonego schroniska Taschachhaus. Niestety nie jest to dobra decyzja - jesteśmy po złej stronie rzeki, schodzimy więc stromymi zboczami by ją przekroczyć. No ale wraz ze wzrostem temperatury poziom wody znacznie się podnosi i w pewnym momencie zostajemy uwięzieni w jednej z zatok - rzeki nie przekroczymy, musimy więc wspinać się po kosówkach z powrotem na naszą ścieżkę. Sponiewierani i spaleni odbijającym od śniegu Słońcem musimy zejść z powrotem do naszej miejscowości.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Kaunertal Gletscherstrasse

30/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Prognozy pogody nie są optymistyczne, dlatego też decydujemy się pozwiedzać okolicę. Zaczynamy od wąwozu Zammer Lochputz, a następnie wyjeżdżamy widokową drogą Kaunertal Gletscherstrasse na wysokość 2750 metrów i zaliczamy trekking po okolicy.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Karleskopf

29/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaKarleskopfTurystyka górska

Na przywitanie z  Pitztal wybieramy się pod lodowiec wieńczący dolinę i zdobywamy mierzący 2902 metrów Karleskopf. Mieliśmy jeszcze iść na Karleskogel (3107 m.) ale nie starczyło czasu. Po drodze odwiedzamy schronisko Braunschweiger Hütte. Piękne widoki towarzyszą nam cały dzień, wzrok przyciąga szczególnie majestatyczny Wildspitze, na który bardzo chciałem się wybrać w któryś z kolejnych dni - niestety załamanie pogody pokrzyżowało te plany.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Alpy Pitztal - prolog

28/08/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Kilka dni spędzone w Alpach Austriackich - tym razem naszą bazą wypadową jest Dolina Pitztal. Niestety pogoda dopisała tylko w 2 dni więc nie za dużo udało się podziałać, nadrobiliśmy za to zwiedzaniem. W tym miejscu kilka zdjęć "niesklasyfikowanych", relacje z wyjśc w góry w osobnych wpisach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Bieszczady

29/07/2010Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzydniowy wyjazd w Bieszczady. Wynajmujemy pokój w Ustrzykach Górnych, skąd pierwszego dnia wychodzimy na Tarnicę i Halicz, po czym schodzimy przez Wołosate. Drugiego dnia pokonujemy Połoninę Caryńską i Wetlińską, po czym wracamy do Ustrzyk busem. Trzeciego dnia pływamy kajakiem po Jeziorze Solińskim :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Kościeliska

22/05/2010Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Zdjęcia z dwudniowego pobytu w Tatrach Zachodnich. Pierwszego dnia wychodzimy tylko na Przełęcz Iwaniacką bo łapie nas konkretna burza z gradem. Nocujemy w schronisku na Hali Ornak, a drugiego dnia przechodzimy Wąwóz Kraków, odwiedzamy Jaskinie Raptawicką oraz Mylną i odpoczywamy na Polanie na Stołach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Obertauern

28/03/2010Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Kilkanaście zdjęć z pobytu w Obertauern - narty, trekking i zwiedzanie okolicy.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Hala Boracza

26/12/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Świąteczny spacer na Halę Boraczą - jak widać klimaty bardziej jesienne niż zimowe :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Chochołowska

11/10/2009Tagi: Tatry Zachodnie, Bielskie, NiżneTatry Zachodnie PolskieTurystyka górska

Dwa dni spędzone w Dolinie Chochołowskiej. Niestety plany pokrzyżowała nam pogoda - pierwszego dnia weszliśmy na Grzesia w deszczu, a w dzień drugi pozostał odwrót na parking bo w nocy spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu...

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Romanka

04/10/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Trzy fotki z wyjścia na Romankę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Ahornspitze

25/07/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaAhornspitzeTurystyka górska

Górujący nad Mayrhofen Ahornspitze (2973 m.) od pierwszego dnia przykuwał nasz wzrok, tym bardziej, że widzieliśmy go cały czas z naszego apartamentu :) W końcu więc, ostatniego dnia pobytu w Zillertal, postanawiamy zdobyć ten szczyt. Wyjeżdżamy kolejką do Ahornhütte, skąd ruszamy w kierunku naszego celu. Na grani szczytowej dopadają nas gęste chmury i mocno wieje, dlatego też szybko "odklepujemy" wierzchołek i uciekamy z powrotem do doliny - tutaj jest dużo lepiej więc wybieramy dłuższą drogę zejściową (2300 metrów przewyższenia) i niespiesznie schodzimy do Mayrhofen.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Kasselerhütte

24/07/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Pogoda nie dopisuje ale postanawiamy wybrać się nad kolejną zaporę w Zillertal - na jeziorze Stillupspeicher. Stąd ruszamy wgłąb gór i dochodzimy do położonego na wysokości 2177 metrów schroniska Kasselerhütte. Tego dnia zapomniałem aparatu więc wrzucam tylko 3 zdjęcia z telefonu.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Peterskopfl

21/07/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaPeterskopflTurystyka górska

Tego dnia planujemy zdobyć  mierzący 3231 metrów Hoher Riffler. Wyjeżdżamy samochodem nad zaporę na jeziorze Schlegeisspeicher i podchodzimy do schroniska Friesenberghaus. Stąd ruszamy dalej i wychodzimy na Peterskopfl (2679 m.).  Niestety mamy za mało czasu by iść dalej, dlatego też tą samą drogą wracamy nad zaporę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Zillergründl Speicher

20/07/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Dzień po przyjeździe do Zillertal wynajmujemy rowery i malowniczą drogą wyjeżdżamy 1200 metrów w pionie do imponującej zapory na jeziorze Zillergründl  (1850 m.). Zjazd w dół dostarcza o wiele więcej emocji niż kilka godzin pedałowania pod górę :)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Alpy Zillertal - prolog

19/07/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Pierwsza letnia wizyta w Alpach - wynajmujemy apartament w Mayerhofen i tydzień działamy w okolicy. W dni restowe zwiedzamy Innsbruck i plażujemy się nad jeziorem Achensee. W tym miejscu zdjęciach z tych dni, pozostałe w osobnych wpisach.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Rysianka

14/06/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Cztery fotki z czerwcowego spaceru na Rysiankę.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Pieniny

12/06/2009Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - PolskaTurystyka górska

Korzystając z wolnego dnia jedziemy w Pieniny i zaliczamy szybki trekking wzdłuż Dunajca.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Zell am See

14/03/2009Tagi: AlpyAlpy - AustriaTurystyka górska

Zdjęcia zrobione podczas kilkudniowego wyjazdu na narty w Alpy Austriackie. Poza jazdą na Schmittenhöhe i Kaprun odwiedzamy kilka ciekawych miejsc w okolicy.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Słowacki Raj

09/11/2008Tagi: Góry NiskieGóry Niskie - SłowacjaTurystyka górska

Dwudniowy pobyt w Słowackim Raju. Pierwszego dnia przechodzimy Wąwóz Sucha Bela, drugiego zaliczamy Przełom Hornadu i odwiedzamy Polanę Kláštorisko.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...
|<  <<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >