Polecane drogi letnie w Tatrach - część 2 - trudności VI+ do IX+

02/06/2022Tagi: Opracowania

Opracowanie dotyczące najładniejszych/najciekawszych letnich dróg wspinaczkowych w Tatrach. W części drugiej propozycje "trudniejsze" - wyceniane od VI+ do IX+, część pierwsza z liniami o trudnościach od III do VI dostępna jest TUTAJ. Wykaz nie obejmuje oczywiście wszystkich ciekawych tatrzańskich dróg, jego celem jest zebranie największych "klasyków" oraz pozostałych atrakcyjnych linii na ścianach zlokalizowanych w każdej z głównych dolin. Listy stworzone zostały na bazie wybranych materiałów, opinii wielu doświadczonych wspinaczy oraz własnych przejść i obserwacji działań innych. Dodatkowo we wpisie znajdziecie część opisową z komentarzami do poszczególnych dolin, ścian i dróg oraz (stale aktualizowane) zdjęcia z wybranych dróg. Ostatnia aktualizacja listy - 06.2022.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Polecane drogi letnie w Tatrach - część 1 - trudności III do VI

01/06/2022Tagi: Opracowania

Opracowanie dotyczące najładniejszych/najciekawszych letnich dróg wspinaczkowych w Tatrach. W części pierwszej propozycje "łatwiejsze" - w zakresie trudności od III do VI, część druga z liniami od VI+ do IX+ dostępna jest TUTAJ. Wykaz nie obejmuje oczywiście wszystkich ciekawych tatrzańskich dróg, jego celem jest zebranie największych "klasyków" oraz pozostałych atrakcyjnych linii na ścianach zlokalizowanych w każdej z głównych dolin. Listy stworzone zostały na bazie wybranych materiałów, opinii wielu doświadczonych wspinaczy oraz własnych przejść i obserwacji działań innych. Dodatkowo we wpisie znajdziecie część opisową z komentarzami do poszczególnych dolin, ścian i dróg oraz (stale aktualizowane) zdjęcia z wybranych dróg. Ostatnia aktualizacja listy - 06.2022.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Polecane drogi zimowe w Tatrach (M2 do M7+)

23/12/2021Tagi: Opracowania

Opracowanie powstało na bazie wybranych materiałów, opinii wielu doświadczonych wspinaczy oraz własnych przejść i obserwacji działań innych. Wykaz jest mocno wybiórczy i NIE obejmuje wszystkich ciekawych mikstowych linii w Tatrach – jego celem jest zebranie największych zimowych „klasyków” oraz niektórych potencjalnych celów w każdej z głównych dolin. Finalnie zrezygnowałem z podziału na drogi „łatwe” i „średnio-trudne” – w zimie są to pojęcia względne, dodatkowo sporo linii o niższej wycenie może zainteresować również wspinaczy bardziej doświadczonych. Ponieważ sporo pozycji wymaga dodatkowego komentarza, w części opisowej zawarłem informacje uzupełniające dotyczące poszczególnych dolin, ścian i dróg - warto się z nimi zapoznać. AKTUALIZACJA 23.12.2021.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Polecane letnie drogi wspinaczkowe w Dolomitach (IV do VIII+)

01/06/2021Tagi: Opracowania

Opracowanie dotyczące wspinaczkowych klasyków Dolomitów w przedziale trudności IV do VIII+ (7a+), obejmujące również wybrane nowoczesne drogi. Lista powstała na bazie przewodników książkowych (m.in. Bernardi i Rockfax) i internetowych, wybranych artykułów oraz popularności wybranych linii. Część dróg udało mi się również zweryfikować osobiście i mam nadzieję, że proces ten będę kontynuował 😊. Póki co poza samą listą we wpisie znajdziecie wybrane zdjęcia z opisem - po 1-2 z każdej robionej drogi/ściany, więcej w poszczególnych relacjach (polecam w zakładce LISTA DRÓG ustawić filtr Rejon na Dolomity). Przy kolejnej aktualizacji postaram się umieścić tekst zawierający krótki komentarz na temat dróg oraz informacje na temat rejonów i ścian.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...