Komin Navratov, Ryglowa Przełęcz

26/03/2023Tagi: TatryDolina JaworowaRyglowa Przełęcz (Jaworowy Mur)Wspinanie górskie zimaWspinanie lodoweRyglowa Przełęcz (Jaworowy Mur)

Mimo iż Jaworowy Mur od północy usiany jest ponad setką linii, w obecnych „wygodnych” czasach nie jest zbyt popularny wśród wspinaczy – regularnie przechodzony jest właściwie tylko Bratysławski Lód. Dobre warunki na tutejszych ścianach robią się rzadko, a jeżeli dodamy do tego długie podejście oraz skomplikowane (w większości przypadków) zejście to mamy odpowiedź dlaczego tak jest 😉. Również i mi kilka dobrych lat zajęło by wreszcie wybrać się na Komin Návratov - czyli bądź co bądź jedną z najbardziej znanych dróg w masywie, wyprowadzającą na Przełęcz Ryglową (Ríglové sedlo) pomiędzy Wielką i Pośrednią Jaworową Turnią.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Graniasta Kotlina - skitura

24/02/2020Tagi: TatryDolina JaworowaSkitury

Kilka fotek z tury na klubowym obozie w Dolinie Staroleśnej. W restowy dzień od wspinania wybieramy ze Zbójnickiej Chaty pod Zawracik Rówienkowy oraz okolice Graniastej Turni.

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Dolina Jaworowa - skitura

31/12/2017Tagi: TatryDolina JaworowaSkitury

Po świętach chciałem wybrać się na 2 dni wspinania w Tatrach, niestety mocny czwartkowy opad zweryfikował te plany :( Chcąc jednak zakończyć 2017 rok tatrzańskim akcentem, postanawiamy razem z Ryśkiem podejść na turach pod Bratysławski Lód z zamiarem jego przejścia, o ile warunki pozwolą. 

ZOBACZ CAŁOŚĆ...

Przełęcz Lodowa Doliną Jaworową - skitura

03/04/2016Tagi: TatryDolina JaworowaPrzełęcz LodowaSkituryPrzełęcz Lodowa

Temperatura mocno poszła w górę więc trzeba korzystać z resztek śniegu w Tatrach :) Dlatego też decydujemy się na przejście trochę zapomnianej Doliny Jaworowej i zjazd z Przełęczy Lodowej. Przez pierwsze kilometry śniegu niestety brak więc narty na plecach czyli klasyczny skitouring tatrzański ;)

ZOBACZ CAŁOŚĆ...