09/08/2014Tagi: TatryDolina Białej WodyGaleria GankowaWspinanie górskie lato

Klasyczna, Galeria Gankowa

Wycena: V   Wycena uzupełniająca: war. IV/V   Asekuracja: R2   Długość [m]: 300   Wyciągi: 7   Czas [h]: 4   Wystawa: NW   Ocena: 6/10   Komentarz:    

Droga zrobiona podczas letniego obozu KW BB - za organizację którego po raz pierwszym odpowiadałem 😊. Na Tabor pod Wysoką dotarliśmy dość późno, w związku z czym mieliśmy opóźniony start kolejnego dnia. Na dodatek z powodu złego samopoczucia ze wspinania zrezygnował Tomek więc pod Galerię ruszyliśmy z Krzyśkiem w dwójkę. Klasyczna to najłatwiejsza droga na legendarnej ścianie. Warto zrobić dla rozeznania innych linii i zejścia, które szczególnie po raz pierwszy jest dość zawiłe. Podczas samego wspinania, przy wyborze wariantów można znaleźć większe trudności niż oryginalne IV.

Ściana, pod którą stanęliśmy po raz pierwszy, trochę nas przytłaczała, droga poszła nam jednak bardzo sprawnie - poza jednym wyciągiem, który niechcąco utrudniłem wchodząc w stresujący wariant piątkowy. W zawiłym zejściu pomógł nam przypadkowo spotkany na tarasie Galerii przewodnik więc nie zapłaciliśmy frycowego 😉.

PS. Relacja z przejścia w roku 2021 - TUTAJ.