30/07/2016Tagi: TatryDolina KieżmarskaJastrzębia TurniaWspinanie górskie lato

Kombinacja Machnik-Preyzner/Stara Cesta, Jastrzębia Turnia

Wycena: IV   Wycena uzupełniająca: osobno IV+/III   Asekuracja: R2   Długość [m]: 150   Wyciągi: 4   Czas [h]: 2   Wystawa: SW   Ocena: 5/10   Komentarz: Wyciągi 2/2   

Poranek na letnim obozie KW BB wita nas pięknym Słońcem. Wraz z Jurasem i dwoma innymi zespołami ruszamy pod Jastrzębią Turnię z nadzieją na udaną górską przygodę - w planach droga Smrť Vegetariánom (VI-). Pod ścianą dajemy pierwszeństwo lepszym i obserwujemy co nas czeka - niestety okazuje się, że bardzo wymagająca płytka na pierwszym wyciągu jest wilgotna i puszcza dopiero po długiej walce. Widząc to zmieniamy cel na drogę Machnik-Prayzner (IV+). Zacięcie startowe jest mokre, mijamy je więc prawą stroną. Na stanowisku dochodzimy do pierwszego zespołu, po chwili z dołu docierają też Ania z Przemkiem mający w planach swój tatrzański debiut na Starej Ceście (III).

Drugi wyciąg jest kompletnie mokry, więc znowu mija sporo czasu zanim wszyscy go pokonujemy i spotykamy się kolejnym stanowisku. W tym miejscu nasze trzy drogi się rozdzielają więc teoretycznie powinniśmy się pożegnać. Nie dzieje się tak jednak – warunki oraz nadciągające chmury zniechęcają wszystkich do działania więc po kilku przymiarkach postanawiamy jednak odpuścić i dalej przejść się na lotnej Starą Cestą. Pod ścianę wracamy zjazdami i mimo wszystko zadowoleni z kolejnego dnia w górach wracamy do reszty towarzystwa do chaty. Wieczorem humory poprawia nam dodatkowo sesja bulderowa na okolicznych głazach, okraszona muzyką i dobrymi trunkami 😊.